MÖBLER / Bord / Salongsbord 6943781

nr 694 3781

Salongsbord

Nyrokoko, Mahogny, längd: 115, djup: 65, höjd: 75

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

måndag 25 april 2011
kl 18:01:18

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.